Deweloper - Faktoria Młyn

Z pasji do rewitalizacji

Naszym celem jest zachowanie tożsamości tego miejsca z pełnym szacunkiem do przestrzeni, materiałów i historii

Jakie są nasze wartości?

Od ponad dekady specjalizujemy się w rewitalizacji prestiżowych kamienic i zabytkowych nieruchomości w dużych miastach

rewitalizacja + _

W każdym mieście są takie miejsca, które kiedyś dawały energię. Czasami była to energia inspirująca do tworzenia sztuki. Czasami mobilizująca do powstawania przełomowych wynalazków, a czasem po prostu przyciągała ludzi i służyła im do spotkań. Dziś niektóre z takich miejsc już nie istnieją i oglądamy je tylko na starych fotografiach. Istnieją jednak miejsca, których energia przetrwała i gotowa jest, aby obudzić do życia całe otoczenie - budynki i ludzi. 

w zgodzie z naturą + _

Do realizacji naszych inwestycji wykorzystujemy wysokiej jakości materiały przyjazne środowisku. Nasze projekty są bogate w tereny zielone, czego najlepszym przykładem jest Faktoria Młyn. Zależy nam, aby móc zapewnić Tobie i Twoim najbliższym jak najlepsze warunki do życia.

przyjazne mieszkańcom + _

Twoja wygoda jest najważniejsza. W naszych projektach stosujemy funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania, żeby żyło Ci się jak najwygodniej. 

zrealizowanych projektów
lat na rynku nieruchomości
projektów w realizacji

nasze realizacje

PRZYWRÓCILIŚMY DO ŻYCIA JUŻ WIELE ZABYTKOWYCH NIERUCHOMOŚCI W CAŁEJ POLSCE

rakowicka 14 (kraków) + _

Budynek powstał w roku 1936 – 1937 i został zaprojektowany przez architektów Stanisława Zydronia i Stefana Matuszyńskiego. Kamienica jest przykładem modernizmu krakowskiego, którego charakterystyczną cechą jest połączenie prostoty elewacji z dekoracyjnymi elementami w postaci zgeometryzowanych form. W nowej odsłonie zyska utrzymane w stylizacji Art déco, typowe dla modernizmu krakowskiego, godło w postaci latającej „Czapli”.

kościuszki 61 (sopot) + _
Willa Gwiazda Morza zlokalizowana przy ul. Kościuszki 61 w najlepszej dzielnicy Sopotu została wybudowana jako prywatna rezydencja w 1880 roku.  Zaprojektowane apartamenty połączą istniejący budynek, zachowując przy tym jego bryłę, z całkowicie nowo wybudowaną częścią. Projekt zakłada 33 luksusowe apartamenty.
Kołłątaja 23 (Wrocław) + _

Zbudowano ją według planów mistrza murarskiego F. Schallmanna i mistrza ciesielskiego Ehlera z 1858. Odrestaurowanie, odtworzenie oraz nawiązanie do neorenesansowej stylistyki budynku zastosowano w głównej bryle kamienicy oraz oficynie. Część nadbudowana, na zasadzie kontrastu, została zaprojektowana z użyciem współczesnych form i materiałów.

Sosnowa 2 (Hel) + _

Helsk Residence znajduje się w wyjątkowej lokalizacji - przy zabytkowej Latarni Morskiej w Helu, nadbałtyckim kurorcie. Apartamenty Helsk wykorzystują formy, kształty, materiały i faktury znane nam z okolicznych krajobrazów do stworzenia niepowtarzalnych przestrzeni. Helsk to modernistyczny minimalizm, w który tchnięte zostało piękno natury.

Przędzalniana 71 (Łódź) + _

Fabryka należąca do dawnego imperium włókienniczego Karola Scheiblera, jest ostatnią zachowaną w tej formie i w tej skali fabryką w Łodzi. Będąca częścią jednej z bardziej modnych, i dynamicznie rozwijających się dzielnic Księżego Młyna, przejdzie gruntowną rewitalizację, wraz z rozbudową.

Poznaj nasz zespół

q
Darrell Berges

owner

q
Merrin Dardenne

architect

q
Ivet Houze

architect assistant

odwiedź naszą stronę

Obserwuj nas